Reál
Az év eseményei
Ünnepeljük együtt a Tudomány Napját!
November 10-én 119 éve született Öveges József piarista szerzetes, pap, tanár. Ezen a hétfői napon tudósainkról vetítés lesz az első emeleten. Fizika órákon Öveges-kísérletek bemutatását láthatjátok. Jó tanulást, kísérletezést kívánunk!
Együtt ünnepeltük a Tudomány Napját november 10-én Öveges József piarista szerzetes, pap, tanár születésnapján. Képek, kisérletek, prezentációk az eseményről.
Prezentációk: Magyar nobeldíjasok, Öveges József, Tudomány Napja.
Továbbképzés matematika tanároknak - 2015. március 10.
Tökéletes Pi-nap
A Pi egy matematikában és fizikában használt valós szám, melynek néhány számjegye a következő: 3,1415926535 89793….
Persze ez a szám nem csak ennyi számjegyből áll, hanem végtelen számok sokasága. Minden évben megemlékeznek a Pi-ről, ám az idei különleges volt. A számok szerint ugyan is 2015. 03. 14-én volt a tökéletes Pi-nap. A résztvevők versekkel és dalokkal ünnepelték ezt a napot. A merészebbek megtanulták a számokat és versenyeztek, hogy ki tud többet elmondani. A rekordot az 56 éves Kondo Sigeru japán rendszermérnök, aki 10 billió tizedesig mondta el a kör kerületének és átmérőjének hányadosát.
Én és az osztályom sütivel, tortával, viccekkel és saját versekkel ünnepeltük a tökéletes Pi-napot.
Karácsonyis siker matematikából
Barát Aszparuh, a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium kilencedikes tanulója az országos döntőben képviselheti iskoláját az Arany Dániel Matematika Versenyen, amely talán a 9-10. évfolyam legfontosabb és legnagyobb tömegeket megmozgató megmérettetése. A versenyt évente szervezi meg a Bolyai János Matematikai Társulat. Döntőjét sokan az Országos Középiskolai Matematika Verseny előszobájának tekintik, az első helyekről pedig többen a nemzetközi diákolimpiára is kijutottak. Aszparuh rendszeresen jól szerepel a különböző matematika versenyeken. Az idei évben elért legjobb helyezései az előző után: második helyen végzett a Békés Megyei Középiskolai Matematika versenyen és a Zrínyi Ilona Matematika versenyen harmadik helyezést ért el. Gratulálunk teljesítményéhez és további eredményes munkát kívánunk neki!
A Csodák palotájában jártunk
2015. márciusában a 9. b osztály Budapestre kirándult. Nemcsak a fizika tagozatosok, hanem a biológiások is örömmel próbálták ki az érdekesebbnél érdekesebb kísérleteket a
Csodák Palotájában. Az Öveges teremben zenét hallgattunk egy teáskanna-rádióval és megismerkedtünk a krumplipuskával. Ezen kívül voltak labdák és golyók, esés, ütközés. Megtudtuk hogyan működnek a motorok, és mi az a szupravezető, létezik-e lassan eső mágnes? Ezután megnéztük a Magyar Nemzeti Múzeum kiállításait, ahol a Tudós magyarok, akik a XX. századot csinálták állandó kiállítás keretében többek között megtekinthettük Bay Zoltán személyes tárgyait. A vitrinben a fő helyen az a frakk látható, melyet Horthy kormányzó Egyesült Izzó béli látogatása alkalmából csináltatott.